Szczęście

6/29/2017

Jedną rzeczą do której dążymy i która nigdy w życiu się nie zmieniła oraz nie zmieni, jest szczęście. Każdy od swojego życia chcę chociaż tyle, by być szczęśliwym. A sposobów na bycie szczęśliwym jest na prawdę wiele, jednak najwięcej zależy tylko od nas. Jedni do szczęścia potrzebują tylko prawdziwej przyjaźni, miłości, szczęśliwej rodziny. Inni znów potrzebują rzeczy materialnych, czyli pieniędzy.  Czasami też wymagamy od życia znacznie więcej niż się powinno i wmawiamy sobie, że szczęśliwi będziemy tylko i wyłącznie, gdy nasze oczekiwania zostaną spełnione. I właśnie w taki sposób sami sobie uniemożliwiamy nasze prawdziwe szczęście.
W bardzo dużym stopniu jest to spowodowane naszym nastawieniem. Jeśli wmówimy sobie, że będziemy szczęśliwi dopiero wtedy, gdy dostaniemy niezbędne rzeczy bez których nie będziemy mogli być szczęśliwi, to tak będzie. Większość ludzi definiuje sobie szczęście jako coś dostępnego dla ludzi bez zmartwień oraz trosk. A przecież, takich ludzi nie ma. Każdy z nas ma swoje zmartwienia, troski oraz codzienne radości. Wszystko zależy tylko od tego na czym bardziej się skupimy. Znam parę osób, które zapamiętały wszystkie swoje przykrości i wspominają je cały czas, a te dobry rzeczy odpychają. Jakiś czas temu ja również byłam taka osobą, ale odkryłam swoje prawdzie szczęście, które uświadomiło mi, że nie warto rozpamiętywać tego co stało się kiedyś.
Jak każdy z nas, sama mam dni w których uważam, że moje największe szczęście zamienia się w czarne barwy. Jednakże już wiem, że podczas tych dni nie warto rozczulać się nad sobą, tylko wziąć się w garść. Bo tylko wtedy na naszej twarzy będzie uśmiech.
2 komentarze

  1. Świetny post ! 😊
    Pozdrawiam 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. W pełni zgadzam się z tym, że szczęście głównie zależy od nas i naszego nastawienia. Pewnie, że przyjaciele, sukcesy, pasje mogą sprawiać nam radość, ale to nie jest dane raz na zawsze i nie mamy gwarancji, że to czego pragniemy da nam szczęście, dlatego ważne jest, by być szczęśliwym z samym sobą. Magiczne zdjęcia <3
    malinowynotes.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za każdy komentarz, który jest dla mnie motywacją.
Jeśli zaobserwujesz napisz, a postaram się zrewanżować.
Każdy zostawiony adres bloga staram się odwiedzać.
Weryfikacja obrazkowa wyłączona.

© Emilia Matyska. Design by FCD.