krytyka

Każdy z nas reaguje całkiem inaczej na wszystko i to w dosłownym znaczeniu. Także każdy z nas reaguje inaczej na krytykę, która w naszych ...

Każdy z nas reaguje całkiem inaczej na wszystko i to w dosłownym znaczeniu. Także każdy z nas reaguje inaczej na krytykę, która w naszych czasach dostała nową nazwę czyli hejt. Jak również wiadomo są dwa typy tej krytyki: uzasadniona i nie uzasadniona. Lecz jeśli chcemy być szczerzy to teraz nikt nie dostanie uzasadnioniej ktyryki, ponieważ w naszych czasach wszystko załatwia się przez internet, więc kazdy chce pokazać jaki to jest twardy, a to równa się z tym, że internet ma w sobie pełno jadu. Oczywiście nie wszyscy się tak zachowują, ale większość.
Myślę iż chociaż połowa z nas spotkała się z niemiłymi słowami, które były kierowane do nas. Ludzie, którzy mówią czy piszą takie rzeczy są wśród nas. Oni byli, są i będą. Jednak nie zapominajmy, że każdy człowiek powinien posiadać swoje zdanie, ale w granicach rozsądku. I również każdy powinien wiedzieć, że nie zawsze powinno się wypowiadać swoje zdanie, ponieważ w większości sprawach zdania są podzielone i jak tak z kilka osób by się wymieniło swoimi to mogłoby to się źle skończyć. Przykładowo mogę podać komentarze pod zdjęciami na instagramie sławnych osób. Czasami wychodzi z tego niezła telenowela, nie uważacie? No, ale przechodząc do tematu. Pod zdjęciami np. Maffashion, Deynn czy innej popularnej osoby, pojawia się "wymienianie zdań" które tak na prawdę nazywa się krytyką, a nie wymienianiem zdaniami. Chociaż nie tylko sławne osoby mają hejty. Znacie taki posrtal społecznościowy ask.fm? Oczywiście, że znacie. No bo kto by go nie znał! Do rzeczy. Tam większość użytkowników dostawało hejty, oczywiście te hejty były z anonima, no bo po co powiedzieć to prosto w twarz, prawda? Jak wspominałam wcześniej są dwa rodzaje krytyki, czyli hejtu, i na tym postalu społecznościowym nie zobaczyło się tej uzasadnionej tylko tę nie uzasadnioną, a dlaczego? Otóż czasami hejtowali z wyglądu, czy po odpowiedziach z ask'a, a prawda jest taka, że te odpowiedzi nie odwzoruwują nas w 100%. Aby móc wypowiedzieć się na temat danej osoby, trzeba ją poznać, ale nie tak, że wiesz jak ma na imię i nazwisko, ile ma lat, która klasa i tyle. To nie wystarcza. Aby wypowiedzieć się na temat jakiejś osoby musi wiedzieć o niej jaki ma charakter, ponieważ to jest najważniejsze. A hejterzy mają to w dupie. Ich nie interesuje kto jaki jest. Ich nie interesuje, że mogą kogoś zranić. Ich nie interesuje, że mogą spowodować samobójstwo. Ich interesuje tylko satysfakcja, że komuś pogorszyli samoocenę. Wiadomo, że niektórzy są odporni na takie coś, ale inni już nie. Przez takie coś wiele osób postanowiło odebrać sobie życie, ale teraz pytanie. Czy na prawdę musi dojść do śmierci nie winnej osoby tylko po to, aby osoba hejtująca zdała sobie sprawę jakie jest to niebezpieczne?

You Might Also Like

10 komentarze

 1. Świetnie dobrana stylizacja!
  Niektórzy mają niestety słabą psychikę, a hejterzy nie mają sumienia...

  OdpowiedzUsuń
 2. takich idiotow jest duzo.. stanowczo za duzo.

  http://karolinaslomka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja hejtami się nie przejmuję, ale jest wiele osób, które mają słabą psychikę i są bardzo podatne na różnego rodzaju krytykę (w szczególności tę nieuzasadnioną ).
  paulan-official-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdjęcia cud natury! A tekst, jeszcze lepszy! Strasznie fajnie, że poruszasz takie tematy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz świetny wygląd bloga!
  Piękne zdjęcia:)
  Ja się zastanawiam czy hejterzy mają w ogóle jakieś uczucia, albo empatię..
  http://modajestnaszapasja.blogspot.com/2016/04/again.html
  Każdy komentarz i obserwacja motywują do dalszej pracy!

  OdpowiedzUsuń
 6. Hejterzy..Aż żal mi tych ludzi.. Jak oni mogą aż tak nie myśleć,ze robia krzywdę. Każdy ma inną psychikę..

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Genialna, wiosenna stylizacja!
  Zgadzam się z tym, co napisałaś, powinno się mieć własny pogląd na świat, niezależnie od tego, co mówią Ci inni. Aczkolwiek powinno się przemyśleć każdą, negatywną opinię, bo może być w niej ziarenko prawdy.
  /Agrafka
  NASZ BLOG - KLIK


  OdpowiedzUsuń
 8. Zdjęcia super, ja sobie radze z krytyką bo po mnie spływa :D
  Poklikasz to co ci sie spodoba? :)
  http://allegiant997.blogspot.com/2016/04/wishlist-banggood.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, oczywiście, masz moje słowo!

   Usuń

Dziękuje za każdy komentarz, który jest dla mnie motywacją.
Jeśli zaobserwujesz napisz, a postaram się zrewanżować.
Każdy zostawiony adres bloga staram się odwiedzać.
Weryfikacja obrazkowa wyłączona.

Obserwatorzy